The Ultimate Guide to Green Gemstones

Galīgais zaļo dārgakmeņu ceļvedis

Pārpilnība, gudrība, veiksme – zaļajai krāsai ir daudz pozitīvu asociāciju. Nav brīnums, ka zaļos dārgakmeņus, sākot no žilbinošiem tsavorītiem līdz pārsteidzošiem smaragdiem, dažādas kultūras ir iekārojušas gadsimtiem ilgi. Mēs esam izveidojuši labāko zaļo dārgakmeņu sarakstu — no dārgakmeņiem līdz par pieņemamām cenām, lai tie atbilstu jebkuram stilam.

Smaragds

Kāds ir pirmais zaļais akmens, kas nāk prātā? Smaragds, protams. Tas ir oficiālais maija dzimšanas akmens un viens no četriem dārgakmeņiem kopā ar safīru, rubīnu un dimantu. Smaragds lepojas ar plašu zaļo toņu klāstu, kas atšķiras pēc piesātinājuma un nokrāsas. Visvērtīgākie ir no zilgani zaļiem līdz tīri zaļiem smaragdiem.

Lai gan smaragdiem ir svarīga skaidrība, to ieslēgumi ir pieļaujami vairāk nekā citos dārgakmeņos. Faktiski trūkumi piešķir smaragdiem unikālu pievilcību, un pilnīgi skaidri smaragdi parasti tiek audzēti laboratorijā. Smaragdi var būt caurspīdīgi vai necaurspīdīgi, un tie var izskatīties vienlīdz lieliski gan kabošonos, gan slīpētos griezumos. Tomēr raksturīgais smaragda griezums patiesi atklāj šo dārgakmeņu dziļo nokrāsu.

Smaragds ir izturīgs akmens, kura cietība ir 8 pēc Mosa skalas. Tomēr šie dārgakmeņi ir jutīgi pret ķīmiskām vielām, piemēram, spirtu, balinātāju un amonjaku. Vislielākās smaragdu atradnes pasaulē ir Kolumbijā, Brazīlijā, Zambijā, Krievijā un Indijā.

Šim elegantajam Thai Exclusive gredzenam ir reta 1,67 karātu koši zaļa smaragda un zilā safīra krāsa. Smaragda gredzens ietver asprātību, daiļrunību un tālredzību, un tas ir stilīgs papildinājums jebkuras dāmas dārgumu kastītei.

Turmalīns

Atšķirībā no smaragdiem, turmalīniem nav raksturīgas krāsas. Šis pusdārgakmens ir zilā, rozā, dzeltenā, bezkrāsainā un zaļā krāsā. Zaļais turmalīns ir pazīstams arī kā verdilīts un ir populārs gan sieviešu, gan vīriešu vidū. Spektrs ir daudzveidīgs, sākot no gaišas olīvas līdz tumši brūngani zaļai.

Turmalīni aug mitrā vidē. Kad šķidrums tiek uztverts turmalīna kristālā, tas veido ieslēgumus, kas parasti parādās kā pavedieniem līdzīgi dobumi vai burbuļi. Atkarībā no akmens skaidrības, turmalīnam var būt slīpēts vai kabošona griezums.

Zaļais turmalīns ir samērā izturīgs akmens ar cietību 7-7,5 pēc Mosa skalas. Tomēr tas nekur nav tik ciets kā dimants, tāpēc šis krāsainais dārgakmens ir jāaizsargā no ķīmiskām vielām un tiešiem saules stariem, kas izraisa krāsas izbalēšanu. Zaļie turmalīni parasti sastopami Afganistānā, Brazīlijā un Āfrikā.

Thai Exclusive zaļais turmalīna gredzens ar ziliem safīriem lieliski parāda šī dārgakmens unikālo skaistumu. 7,5 karātu dabiskais turmalīns ir rets atradums, tāpēc šis krāšņais gabals ir tā vērts, lai kļūtu par ģimenes mantojumu.

Chrome Diopside

Hromēts diopsīds ir mazāk pazīstams, taču ne mazāk skaists pusdārgakmens zaļš dārgakmens. Atšķirībā no smaragda un turmalīna, kuriem ir daudzveidīga palete, hroma diopsīdam ir ļoti specifiska, dziļi izcili zaļa nokrāsa. Krāsu rada hroma ieslēgumi, tātad nosaukums.

Hroma diopsīda kristāliem parasti ir izcila skaidrība, un tie vislabāk izskatās slīpētos griezumos. Lielāki eksemplāri ir reti sastopami, un tiem var būt kaķa acs vai zvaigznes optiskās parādības, tāpēc tos sagriež kabošonos.

Lielākās hroma diopsīda atradnes ir Sibīrijā. Ar cietību 5-6 pēc Mosa skalas hroma diopsīds ir diezgan mīksts dārgakmens, kam nepieciešama pienācīga kopšana. Speciālisti iesaka noņemt hroma diopsīda rotaslietas, veicot mājas darbus vai sportojot. Hroma diopsīds jāglabā prom no cietākiem dārgakmeņiem, lai tas nesaskrāpētu.

Hroma diopsīds ir par pieņemamu cenu alternatīva smaragda vai tavorīta granātam. Piemēram, šie hroma diopsīda auskari no Chateau kolekcijas ir pieejami par nelielu daļu no smaragda auskaru cenas, taču tie ir vienlīdz piesaistoši.

Ahāts (hrizoprāze)

Ahāts ir vēl viens dārgakmens ar bagātīgu krāsu diapazonu, tostarp dzeltenu, brūnu, sarkanu un zaļu. Zaļais ahāts jeb hrizoprāze gadsimtiem ilgi ir novērtēts dažādās kultūrās kā dekoratīvs materiāls tā unikālā krāsojuma dēļ. Zaļā nokrāsa akmenī rodas hroma klātbūtnes dēļ, jo tīrs ahāts ir bezkrāsains.

Hrizoprāze ir caurspīdīgs vai necaurspīdīgs akmens, bieži ar valdzinošu iekļaušanas rakstu. Kabošona griezums vislabāk atklāj šī dārgakmens hipnotizējošo skaistumu.

Ahāts ir diezgan izturīgs pusdārgakmenim, ar cietību 6,5-7 pēc Mosa skalas. Akmens nosaukts pēc Ahates upes Sicīlijā, bet tā zaļā šķirne visbiežāk sastopama ASV, Brazīlijā un Afganistānā.

Pilnīgi dzidru necaurspīdīgu zaļo ahātu ir grūti atrast. Šis sudraba krizoprāzes gredzens ar cirkoniem ir vienkārša, taču stilīga izvēle minimālisma cienītājiem.

Onikss

Melnā krāsa ir visizplatītākā oniksa krāsa, taču šis pieņemamais un elegantais dārgakmens ir pieejams arī sarkanā, zilā un zaļā krāsā. Dažiem oniksa kristāliem ir sarežģīts svītrains ieslēguma raksts. Zaļajam oniksam ir dziļa, tumša priedes nokrāsa.

Onikss ir daļēji caurspīdīgs akmens, kas izskatās vienlīdz stilīgi slīpētā vai kabošona griezumā. Oniksa akmeņus ar citu minerālu ieslēgumiem bieži sagriež kamejas formās, lai parādītu skaistās krāsu joslas.

Lai gan zaļais onikss ir izturīgs akmens ar cietību 6,5-7 pēc Mosa skalas, tas ir jātur prom no ķīmiskām vielām. Mūsdienās lielākās oniksa atradnes atrodas ASV, Urugvajā, Taizemē, Indijā un Indonēzijā.

Šim zaļajam oniksa gredzenam ir piesātināta krāsa un minimālistisks leņķiskais dizains, kas piestāvēs jebkuram izskatam. Šim unikālajam gredzenam, ko izgatavojis Kanādas zīmols Sigal Jewelry, nav dubultu.

Safīrs

Zilā ir tradicionālā safīra krāsa, taču šī dārgakmens palete ir daudzveidīga, ieskaitot rozā, dzeltenā un zaļā krāsā. Zaļajiem safīriem var būt dzeltens vai zils nokrāsa, un tie var būt no ļoti gaiša līdz tumšam.

Zaļais safīrs ir spožāks un dzidrāks par smaragdu un daudz izturīgāks nekā hroma diopsīds vai onikss. Tā kā safīrs parasti ir caurspīdīgs, tas vislabāk izskatās dimanta vai smaragda griezumā, kas parāda tā mirdzumu. Tomēr juvelieri parasti griež zvaigžņu un kaķa acu safīrus kā kabošonus.

Zaļais safīrs, kura cietība ir 9 pēc Mosa skalas, konkurē ar dimantu, un tam nav nepieciešama īpaša kopšana. Šis lieliskais dārgakmens parasti atrodams Šrilankā, Taizemē, Tanzānijā, Austrālijā un Kambodžā.

Viens safīrs ir satriecošs, bet krāsainu safīru klāsts rada patiesi pārsteidzošu efektu. Šai Thai Gems safīra rokassprādzei ir 75 dzīvīgi zaļi safīri ar rodiju pārklātā sudraba krāsā.

Citrīns

Citrīns ir viens no krāsainākajiem akmeņiem, kas lepojas ar dzeltenu, oranžu, dūmu brūnu un zaļu nokrāsu. Zaļajam citrīnam parasti ir citrona nokrāsa, sākot no vieglas un maigas līdz bagātīgai un piesātinātai. Faktiski nosaukums citrīns cēlies no citronaugļa, kas atgādina lielu citronu.

Citrīni bez krāsu zonējuma vai ieslēgumiem ir visvērtīgākie rotaslietu izgatavošanā. Šim pārsteidzošajam dārgakmenim ir dažādas formas un izmēri; jūs varat saskarties ar citrīniem, kuru svars sasniedz 20 karātus. Slīpēts griezums vislabāk atklāj burvīgo zaļā citrīna spīdumu.

Citrīns ar cietību 7 pēc Mosa skalas ir izturīgs pret skrāpējumiem. Lielākās zaļās citrīna atradnes ir Tanzānijā, Mozambikā un Zambijā. Tibetas zaļajam citrīnam ir izteikta olīvu nokrāsa.

Šis bumbiergriezuma zaļš citrīna gredzens ir ideāls papildinājums jūsu ikdienas rotaslietu skapim. Tas ir elegants, mirdzošs un vienkāršs, lieliski iekļaujoties gan biroja, gan ballīšu izskatā.

Malahīts

Malahīta akmens uzkrītošā zaļā krāsa ir uzreiz atpazīstama. Atšķirībā no daudziem zaļajiem akmeņiem, malahīts neizbalē tiešos saules staros, saglabājot savu unikālo skaistumu gadsimtiem ilgi.

Malahīts ir necaurspīdīgs akmens ar krāšņu ieslēguma rakstu, kas vislabāk izskatās kabošonos. Malahīta maiguma un necaurredzamības dēļ to bieži izmanto figūriņu un talismanu grebšanai.

Dabiskā malahīta cietība ir 3,5–4 pēc Mosa skalas, tāpēc juvelieri to apstrādā ar vaska vai sveķu slāni, lai uzlabotu izturību. Šis hipnotizējošs dārgakmens ir atrodams visā pasaulē, un lielākās atradnes ir Sibīrijā, Āfrikā un Meksikā.

Šim Sigal Jewelry sudraba malahīta kulonim ar zaļiem Swarovski kristāliem un emalju ir skaists svītrains raksts. Delikāts, taču pievilcīgs, tas uzreiz paaugstinās jūsu izskatu jaunā līmenī.

Tsavorite

Tsavorite ir zaļa granāta šķirne. Tsavorite granāti var būt no gaiši līdz intensīviem, un tiem ir dzeltena vai zila nokrāsa. Tīri smaragdzaļi, ļoti piesātināti akmeņi ir vispieprasītākie. Tsavorīta akmens zaļā krāsa rodas no hroma vai vanādija ieslēgumiem.

Tsavorite ir caurspīdīga vai necaurspīdīga, parasti ar stiklam līdzīgu spīdumu un dažiem ieslēgumiem. Slīpēts griezums padara tavorite akmeni dzīvīgu un mirdzošu; Cabochon-cut tsavorites ir reti sastopamas.

Tsavorite cietība ir 7-7,5 pēc Mosa skalas, tāpēc tas ir diezgan izturīgs. Tomēr jums nevajadzētu pakļaut akmeni tiešiem saules stariem un ķīmiskām vielām, pretējā gadījumā tas var izbalēt. Tsavorite parasti atrodams Austrumāfrikā.

Šajos radošajos Thai Exclusive auskaros ir četri zaļi dārgakmeņi – cavorite granāts, smaragds, citronu citrīns un turmalīns. Šajā rotaslietā izmantotajiem zaļajiem granātiem ir ievērojams piesātinājums un mirdzums.

Peridots

Juvelieri peridotu dēvē par olivīnu tā spilgti olīvzaļā nokrāsas dēļ. Tomēr dažiem peridotiem ir dzeltenīga vai brūngana nokrāsa.

Lielākā daļa peridota kristālu ir nevainojami dzidri ar augstu caurspīdīguma līmeni. Šī iemesla dēļ peridota rotaslietām ir izcils mirdzums, kas vislabāk atklājas slīpētā griezumā.

Peridots ir salīdzinoši mīksts akmens, kura cietība ir 6,5 pēc Mosa skalas. Juvelieri iesaka glabāt peridota rotaslietas tālāk no cietākiem dārgakmeņiem un sargāt tās no tiešiem saules stariem, lai tās nezaudētu piesātinājumu.

Šis Chateau peridota gredzens ar dzidru cirkona oreolu ir mūžīgs gabals, kas būs piemērots ikvienai sievietei. Neatkarīgi no gadalaika tā jautrā dzeltenzaļā nokrāsa uzlabos jūsu garastāvokli, radot sulīgas pavasara zāles asociācijas.

Atpakaļ uz emuāru